top of page

НУШ - нова українська школа

   Сьогодні система освіти України  переживає нелегкий процес реформування. Ключова реформа Міністерства освіти України має назву «Нова українська школа».  НУШ – це школа, до якої приємно ходити учням. Тут прислухаються до їхньої думки, вчать критично мислити, не боятись висловлювати власну думку та бути відповідальними громадянами. Водночас батькам теж подобається відвідувати цю школу, адже тут панують співпраця та взаєморозуміння.

    У зв’язку з цим студентська газета «П’ятниця» розпочинає нову рубрику «Нова українська школа». Запрошуємо до слова студентів, викладачів, керівників практики від коледжу та баз практики. Обмінюймось своїми думками та досвідом. А сьогодні вашій увазі пропонуємо інтерв’ю з людьми, які першими торкнулись змін в освіті.

Шевчук Ніна Павлівна

завідувач навчально-виробничої практики  

Дубенського коледжу РДГУ

Ніно Павлівно, розкажіть, будь ласка, що позитивного в Новій українській школі?

      НУШ грунтується на партнерстві між учнем, учителем та батьками; орієнтація на потреби учня в освітньому процесі; новий зміст освіти заснований на формуванні компетентностей необхідних для успішної самореалізації в суспільстві; мотивований учитель, який має свободу творчості і розвивається професійно; виховання на цінностях; нове освітнє середовище.

Яке Ваше особисте ставлення до нової програми?

      Ставлення до нової програми є позитивним, оскільки , передбачає формування в учнів ключових компетентностей, які є основою для успішної самореалізації учня  як особистості і громадянина своєї держави.

Чи зміниться якість освіти із впровадженням НУШ?

        Зміниться, якщо до неї прийде успішний учитель, і суттєвих змін зазнає процес і зміст підготовки вчителя. А школа буде враховувати здібності та інтереси кожної дитини.

Яким Ви бачите випускника четвертого класу, який здобув освіту за НУШ?

        Моя модель випускника початкової школи  включає володіння  ним  певними ключовими компетенціями, проявляє позитивне ставлення до навчання, уміє самостійно здобувати знання та вміє співпрацювати у колективі.

На Вашу думку, чи готові наші четвертокурсники до роботи в умовах НУШ?

        Частково. З метою підготовки наших випускників до роботи в НУШ введено спецкурс «Нова українська школа». Під час проходження пробноїпедагогічної практики апробуються інноваційні технології навчання у першокласників на уроках музики, образотворчого мистецтва, «Я досліджую світ» таматематики?

На вашу думку, щоб Ви змінили в системі підготовки нових педагогічних кадрів?

             Внесла  зміни у зміст навчальних планів і програм  з методик  навчання окремих предметів, ввела спецкурси, які здатні були б зробити випускника конкурентоспроможним у 21 столітті. Збільшила  кількість годин на різні види педагогічної практики.

shevchuk23.jpg

 

 

 

Гаврилюк Леся Василівна

вчитель 1-А класу, ЗНЗ №1,

який навчається за новою програмою 

Розкажіть, що позитивного в НУШ?

        Діти із  задоволенням ідуть у  школу,їм тут цікаво, невелике навантаження, не задаються домашні завдання. Діти вчаться працювати у групі, разом створюють позитивний настрій на цілий день.

А що негативного?

       Поки що, так як я перший рік працюю, то як такого негативу немає. 

Яке ваше особисте ставлення до нової програми?

       Перш за все, що повинні були забезпечити всім необхідним на початку навчального року, немає підручників, друкуємо матеріали.

Кому стало легше:  дітям чи учителям?

      Дітям. Вчителям велике навантаження, додалося роботи.

Чи зміниться якість освіти із впровадженням НУШ?

       На мою думку, потрібно було чотири роки провести пілотування, подивитися на результати і тоді запроваджувати нововведення в усіх класах. Зараз я не можу відповісти на це запитання.

Яким ви бачите випускника четвертого класу, який здобув освіту за програмою НУШ?

      Я не можу наразі відповісти на це запитання.

гаврилюк.png
004.jpg
003.jpg
001.jpg

 

 

 

Давидюк Валентина Володимирівна

вчитель 2-А класу, ЗНЗ №1,

який навчається за експериментальним пілотним проектом

Розкажіть, що позитивного в НУШ?

      В новій українській школі позитивне є те, що діти спілкуються між собою, тому що ми міняємо парти майже кожного дня, практично, раз чи два в тиждень, як виходить. Діти ще в першому класі адаптувалися до навчання, швидше познайомилися і є більш комунікабельними.

А що негативного?

       Я поки що не можу робити такі висновки, що є щось негативне. Можливо, є якісь недоліки.  

Яке ваше особисте ставлення до нової програми?

      Важко сказати. Це все робиться для того, щоб полегшити навчання для учнів, покращити можливість вибору методу навчання для вчителів , для батьків, звичайно. Я не думаю, що зараз можна про це говорити, адже ми лиши пілотуємо даний проект.

Чи достатнє матеріальне забезпечення?

      Оскільки ми були серед ста шкіл, які пілотують проект, це експеримент, то нас повністю матеріально забезпечили.

Кому стало легше:  дітям чи учителям?

      Дітям і батькам стало легше вчитися. Для учителів роботи більше.

Чи зміниться якість освіти з впровадженням НУШ?

    Про якість освіти  можна буде говорити,  коли діти закінчать четвертий клас експериментальної школи, тоді побачимо якість. Можливо, не доведеться до четвертого класу чекати. Тому що зараз початкова школа поділена на два цикли,  і після другого класу будемо  проводити моніторинг  навчання і побачимо результати.

Яким ви бачите випускника четвертого класу, який здобув освіту за програмою НУШ?

        Хотілось би бачити його таким , який зможе собі «дати раду» в соціальному середовищі.

давидюк.png
005.jpg
002.jpg
006.jpg

Студенти  4 курсу Дубенського коледжу РДГУ

 

Отож, минулого року ви теж проходили практику у 1 класі і тепер маєте практику під назвою «Перші дні дитини в школі». Ми хотіли б з’ясувати, наскільки помітні зміни. Чи  змінились школярі і їх ставлення до навчання?

     Так, з впевненістю можна сказати, що змінились. Діти почувають себе набагато вільніше і впевненіше. Матеріал легший для засвоєння, адже навчання проходить в ігровій формі, що набагато полегшує вивчення.

Чи подобаються вам ці нововведення?

   Так, дуже. Чесно кажучи, мені здається що НУШ матиме неабиякий успіх, адже навчання стало доступним і цікавим, сучасним й захоплюючим. Завдяки цьому, учні дійсно мають жагу до навчання.

Наскільки важким  теоретично і практично є перехід до НУШ?

    Безумовно це важко, адже ми маємо багато змін в методиках, в термінології і безпосередній подачі навчального матеріалу, але воно того варте.

     На закінчення  хочемо сказати, що ми віримо в успіх цього проекту і сподіваємось на його подальший розвиток.

bottom of page