top of page

1 вересня - День знань в Україні

    В Україні день 1 вересня з давніх-давен - не просто початок осені. Для мільйонів школярів, студентів, їхніх батьків, а також для вчителів і викладачів це справжнє свято - День знань. З цього дня починається офіційний навчальний рік у всіх навчальних закладах країни. 

   Чому новий навчальний рік починається саме в перший день осені? З XV століття новий рік на Русі починався 1 вересня, а всі школи в ті часи були церковними, тому за парти учні сідали саме з початком церковного нового року. За іншою версією, найважливіші сільськогосподарські роботи закінчувалися саме з приходом календарної осені, тому відпускати на навчання дітей без особливої шкоди для сім'ї можна було саме в цей час.

   В інших країнах немає єдиної для всіх дати. Наприклад, у Німеччині та Франції навчальний рік починається в період із серпня до кінця вересня, в Італії - 1 жовтня, в Японії - 1 квітня, у Грузії - 20 вересня. В Іспанії початок нового навчального року досі залежить від строків збирання врожаю, і в кожній провінції країни ця дата своя. В Австралії, на протилежному боці земної кулі, починають учитися в лютому, тобто, за їхнім календарем, - у кінці літа.

images.jpg

Різні країни мають свої особливості у святкуванні цього дня

  •    В Україні традиціями  цього свята,  що  передаються від покоління до покоління школярами, стали квіти для педагогів, пишні банти першокласників, гучний звук першого шкільного звоника й, звісно ж, найперший урок у навчальному році - «Урок Миру».

  •   Першокласники Німеччини відрізняються тим, що у День знань приходять до школи не з квітами, а з великим різнокольоровим пакетом. Цій традиції майже 150 років. Напередодні свята діти майструють конусоподібний пакет, у який батьки кладуть солодощі та потрібні для навчання речі. Вже сидячи за партою, першокласники можуть розгорнути яскравий шкільний подарунок і подивитись, чим цікавим наповнили його батьки.

1346236149_1328258636_616295464.jpg
  •    У Канаді першого вересня діти не йдуть до школи – вони святкують разом із батьками не День знань, а останні дні літа. Перший понеділок вересня називається Днем Праці. Він вважається днем закінчення літнього відпочинку школярів. А школа для всіх стартує у перший вівторок вересня.

  •   У США навчання починається в серпні або у перший вівторок вересня, бо кожний штат встановлює свою програму для школярів.

  •    В Японії, а також Австрії, за давньою традицією, дітей у школі вчать писати і правою, і лівою рукою. У більшості країн пишуть зліва направо. Справа наліво пишуть учні східних країн. А в Стародавній Греції писали перший рядок справа наліво, а другий – навпаки.

           Лінь, зневіра у власних силах та відсутність мотивації – одні з головних проблем, з якими стикаються сучасні молоді люди. І справа не лише в Україні – такі проблеми, хоч і дещо в менших масштабах, можливо, поширені і закордоном.

 

    Спільнота студентів Гарварду склала власний список мотиваційних порад, які покликані вирішити це та надихнути на зміни у власному житті.

15 мотиваційних порад від студентів Гарварду

 

  1. Якщо ти зараз заснеш, то тобі, звичайно, присниться твоя мрія. Якщо ж замість сну ти обереш навчання, то ти втілиш свою мрію в життя.

  2. Коли ти думаєш, що вже занадто пізно, насправді, все ще рано.

  3. Муки навчання всього лиш тимчасові. Муки незнання – вічні.

  4. Навчання – це не час. Навчання – це зусилля.

  5. Життя – це не тільки навчання, але якщо ти не можеш пройти навіть через цю його частину, то на що ти, взагалі, здатний?

  6. Напруга і зусилля можуть бути задоволенням.

  7. Тільки той, хто робить усе раніше, тільки той, хто докладає зусилля, по-справжньому зможе насолодитися своїм успіхом.

  8. У всьому процвітати дано не кожному. Але успіх приходить тільки із самовдосконаленням і рішучістю.

  9. Час летить.

  10. Сьогоднішня слабкість стане завтрашніми сльозами.

  11. Люди, які вкладають щось в майбутнє – реалісти.

  12. Твоя зарплата прямо пропорційна твоєму рівню освіти.

  13. Сьогодні ніколи не повториться.

  14. Навіть зараз твої вороги жадібно гортають книжки.

  15. Якщо не попотієш – не заробиш.

article2874.jpg
emoji cantar.jpg
bottom of page