top of page

Цікавинки про освіту у цілому світі

     Наші студенти, як майбутні педагоги повинні знати абсолютно все при систему освіти в Україні. Адже ми, студенти, майбутнє нашої країни. Однак нам потрібно розумітися і на іноземних системах освіти. Як казав Шевченко: «І чужому научайтесь, і свого не цурайтесь». Аби розвиватись потрібно приймати до уваги чужий досвід. І звичайно, що це цікаво, знати як навчаються малята у Франції. Або коли починається навчання в Японії. А ще цікавими фактами можна здивувати своїх вихованців, показавши їм частинку чогось нового і захопливого.

                       Навчання дітей у Фінляндії

  1. Дуже консервативно підходять до навчального процесу фіни. Як тільки маленькому кандидату в «першачки» виповниться 7 років, його «закличуть» за допомогою спеціального документа в найближчу школу.

  2. А якщо батьки надумають втрутитися в процес і відстрочити «заклик», їм доведеться знайти аргумент серйозніший, ніж просте бажання дати дитині ще рік погратися у дитячому садку.

  3. Процес навчання у Фінляндії триває 9 років і всі витрати, починаючи з придбання підручників і закінчуючи проведенням екскурсій і ремонтом будівлі школи, бере на себе держава.

  4. Коректори, які взяли під своє крило відстаючих учнів, періодично забирають своїх підопічних з уроків і «надолужують згаяне» за допомогою нетривалих індивідуальних занять.

  5. Судячи з того, що у фінських школах майже немає двієчників, така система навчання себе виправдовує.

  6. В обов’язки «коректорів» також входить виявлення уподобань і здібностей учнів перших, других та третіх класів, щоб, починаючи з четвертого класу, продовжити навчання з урахуванням отриманих даних!

  7. Крім того, у фінських школах проводяться уроки реального життя, на яких учням розповідають про податки, комунальні платежі, всілякі соціальні довідки і банківські операції.

  8. Молоді фіни не потребують допомоги юристів і нотаріусів при оформленні спадщини або виплати відсотків за кредитами, так як самі прекрасно знають, кому і скільки вони повинні заплатити.

 

 

                          Навчання дітей у Німеччині

  • Маленьких німців починають адаптувати до майбутнього дорослого життя ще в дитячому саду. Основна увага приділяється  розвитку логіки, образного мислення, фізичній підготовці, розвитку творчих та інших здібностей.

 

  • Читання і письмо німецькі діти починають освоювати в початковій школі, куди надходять, як правило, в 6-річному віці. Треба сказати, що у школах контроль за дітьми суворий. Наприклад, у разі несанкціонованої відсутності учня на уроці до нього додому неодмінно навідається поліцейський.

  • Успішність німецьких школярів – страшна таємниця, яку не розкривають  навіть батькам. Втім, і діти, і їх батьки прекрасно знають, що до 10 років кожен учень буде оцінений по заслугах. У цьому віці дітей чекає щось на зразок сортування у відповідності за рівнем розвитку.

  • Учні з гіршими результатами потраплять в загальну школу, де навчатимуться до дев’ятого класу, після чого їм доведеться освоїти яку-небудь робітничу спеціальність.

  • Дорога у вищі навчальні заклади для них закрита, незважаючи на те, що німецькі двієчники непогано володіють іноземними мовами і знаються на азах фінансової грамоти

До речі, щодо останньої. У кожного маленького німця є своя скарбничка для кишенькових грошей, які він отримує від батьків для того, щоб з малих років вчитися збирати, економити і планувати

                         Навчання дітей у Китаї

  • Батькам маленьких китайців заради навчання свого єдиного чада доводиться викладати близько третини сімейного бюджету, адже освіта в цій країні – платна.

 

  • Коли малюк росте в багатодітній родині, його батьки навряд чи зможуть дати йому освіту, але якщо йому пощастить, то за шкільною партою він опиниться в шестирічному віці, а навчання триватиме 9 років.

 

  • Вимоги в китайських школах досить суворі. Наприклад, дитину, яка пропустила 12 уроків без поважних причин, відраховують навіть у тому випадку, якщо її родина старанно платить за навчання.

  • А малюка, який порушив жорсткий шкільний дрес-код, наприклад, прихід у школу в одязі не того кольору, чекає штраф!

  • Навчальний процес вважається завершеним після здачі найскладніших екзаменів, після чого учні допускаються до навчання в платній школі вищого ступеня.

 

  • У вищі навчальні заклади, навчання в яких теж платне, потрапляють тільки кращі з кращих. Правда, особливо обдарованим учням повертають гроші, витрачені на навчання, а також проронують хороших роботодавців.

007.jpg
008.jpg
009.jpg

                          Навчання у Франції

 

  • Навчання французьких дітей починається в ясельному (тримісячному) віці, а коли дітям виповнюється 2 роки і вони вже звикли подовгу обходитися без батьків, вони починають відвідувати дитячі садки, де вчаться читати, писати і рахувати.

 

  • Обов’язкова платна освіта маленьких французів починається в 6 років і завершується у 16. Сюди входить навчання в початковій школі (з 6 до 11), коледжі (з 11 до 14) та ліцеї (з 14 до 16).

 

  • Особливо обдарованим учням «світить» ще 4 роки в університеті.

 

  • Шкільна система оцінки знань досить сувора: багато учні засиджуються в одному класі по два роки. Правда, роблять вони це за власним бажанням: так би мовити, для власного блага.

 

  • Двієчників, які не бажають ставати другорічниками, ніхто не має права примусити це зробити. Згідно з французьким законодавством, усіх бажаючих продовжити навчання переводять у наступний клас.

 

  • Зате не по роках розумні учні можуть «перескочити» через один рік навчання. Основними предметами шкільної програми є фізика, хімія, географія і історія. Також вітається розвиток логічного мислення, музичної грамоти і почуття прекрасного.

010.jpg

                           Навчання дітей в Японії

 

  • Якщо маленький японець, який досяг шестирічного віку, досі не навчився читати, його прихід у школу доведеться відкласти до кращих часів.

 

  • Особливої уваги заслуговує японський шкільний медичний кабінет. По суті – це ціла поліклініка зі стоматологічним, фармацевтичним і дієтологічним кабінетами.

 

  • До речі, в Японії немає посади шкільної прибиральниці: наведенням чистоти займаються самі учні.

  • Що стосується японських старшокласників: бідолахи завантажені настільки, що їх давно прозвали найбільш зайнятими громадянами країни.

 

  • Основними предметами вважають математику, побутові, соціальні та ремісничі науки, японську та англійські мови, музику, а також каліграфію й поезію. Платними є тільки останні 4 роки навчання.

 

  • В Японії практикується принцип довічного найму: потенційні роботодавці стежать за успіхами школярів і, зробивши вибір, оплачують подальше навчання своїх майбутніх підлеглих.

011.jpg
bottom of page