top of page

ЦІКАВО ЗНАТИ

Історія свята 8 березня

     Свято 8 березня за довгі роки стало для багатьох українців традиційним і буденним.

Спочатку свято 8 березня було днем феміністок та революціонерок, які боролися, в тому числі, і за звільнення від влади і впливу чоловіків. Зараз же чоловіків, що не привітали оточуючих їх жінок з цим святом, вважають нечутливими і невдячними.

На святі 8 березня "прийнято" наживатися всім, кому не лінь – свято триває один день, а квіти в два рази дорожчають ще на початку місяця. При цьому вважається, що щорічно продаж квітів на 8 березня збільшується приблизно в 50 разів, купівельний попит різко зростає приблизно 5 березня, пік закупівель припадає на період з 7-9 березня, а закінчується "квітковий бум" 11-12 березня.

Незважаючи на те, що найпопулярніші квіти для подарунка на 8 березня – тюльпани, адже вони асоціюються з весною і коштують дешевше, ніж троянди, останнім часом охоче купують і горшкові рослини.

   Протягом багатьох років символом 8 березня була мімоза – жовті пухнасті кульки на зелених гілочках. Її зображення навіть друкували на святкових листівках. Проте сьогодні практично неможливо знайти традиційні квіти.

Цікаво, що про наближення свята 8 березня реклама і ЗМІ починають нагадувати чоловікам ще в лютому, при цьому принаймні третина чоловіків забувають привітати своїх дружин і других половинок.

   Виявляється, жіноче свято відзначали ще в Стародавньому Римі. У цей день римляни дарували дружинам подарунки, а невільниці отримували вихідний.

    Саме 8 березня 1910 року французька льотчиця Еліз де Ларош стала володаркою звання першої у світі жінки-пілота, володаркою ліцензії на керування літаком.

    На Мадагаскарі 8 березня - це вихідний день тільки для жінок, в той час, як чоловіки працюють. А в Китаї 8 березня - це робочий день, хоч і свято.

   До 1966 року жінкам на 8 березня не прийнято було дарувати квіти і подарунки. У сім'ях, як правило, влаштовували невеликі застілля.

    8 березня жінки повинні відпочивати і балувати себе. Однак, насправді цей день пані частіше за все проводять на кухні, готуючи святкове частування.

Міжнародний день щастя

 Щастя ... Це почуття відображається в картинах і оспівується в віршах, його бажають і до нього прагнуть. Поети з давніх часів намагаються знайти йому визначення, але так і не досягли цього. Ясно тільки одне: більше всього на світі людина мріє бути щасливою… І ця мета об'єднує всіх жителів Землі, незалежно від віку, статі чи матеріального благополуччя.

   20 березня ми відзначаємо Міжнародний день щастя. Дата для торжества була обрана невипадково. 20 березня настає весняне рівнодення, символізує однакове право на щастя для всіх. Так само як день дорівнює ночі, одна людина схожа на іншу. Що таке щастя? Напевно, кожен із нас замислювався над цим питанням. Воно терзає душі людей. Якщо опитати сто людей, в чому вони знаходять щастя, повірте, буде сто різних відповідей. Це означає, що кожна людина бачить суть щастя по-різному…

   То що ж таке щастя?

 

Міжнародний день сну

Щастя – різне воно …

Це родинного інтиму тепло,

Безтурботне дитинство і друзі нові –

Все це щастя також у моєму житті!

Це ніжна мамина ласка

Та на вечір бабусина казка,

Це смачненька вечеря за круглим столом,

Де зібралась велика родина гуртом,

Коли мама і тато - це друзі твої,

Що тобі допоможуть в хвилини тяжкі!

Вишиванка бабусі на пам’ять тобі,

Подарована від усієї душі!

Все це зветься словом простим…

Щастя…

Хай дарує Господь його всім!

 

    Сон нам життєво необхідний. Під час нормального і здорового сну в нашому організмі відбуваються унікальні відновні процеси, без яких нам ніяк не можна відчути бадьорість і компенсувати повноту наших сил. Ідея відзначати Міжнародний день сну, який проводиться інколи у третю п’ятницю березня, а точніше - в п’ятницю другого повного тижня березня, існувала давно. За даними медичної статистики в світі від тих чи інших порушень сну страждає вже більше 50% всього населення, за останні 100 років загальний час нічного сну зменшився на 20%. Стара істина говорить: «Сон - найкращі ліки»! А результати дослідження, проведеного групою американських вчених з Стенфордського Університету, ще раз підтвердили справедливість цієї народної істини: спокійний нічний сон є необхідною умовою для того, щоб імунний захист організму проявляв свої здібності найкращим чином. В 2018 році Міжнародний день сну припадає на 16 березня.

 

Найдивовижніші факти про сновидіння

    Під час сну ми паралізовані. Хочете вірте, хочете ні, але наше тіло практично паралізоване під час сну, в основному для того, щоб тіло не повторювало рухів, які відбуваються уві сні.

   Зовнішні подразники впливають на наші сни. Кожен з нас хоч раз випробував це на собі: підсвідомість робить частиною сну фізичне відчуття, яке ми відчуваємо в цей момент. Людям, які відчувають спрагу, підсвідомість підкидає образ склянки води. Вони намагаються напитися (у сні, звичайно), знову відчувають спрагу, знову бачать склянку води і так далі - поки не прокинуться і не зрозуміють, що дійсно хочуть пити й нап'ються вже в реальному світі. Таким чином, підсвідомість підказує, що потрібно прокинутися.

    Сни не бувають буквальними. Наша підсвідомість використовує мову знаків і символів. Тому не варто сприймати кожен сон, навіть із найбільш логічним і багатим сюжетом, буквально. Підсвідомість посилає нам сигнали, а не чіткі образи.

Не всі можуть бачити кольорові сни. Близько 12% зрячих людей бачать тільки чорно-білі сни. Інші бачать сни в кольорі.

Нам сниться тільки те, що ми бачили. У наших снах ми часто бачимо незнайомих людей, але поняття не маємо про те, що наша свідомість не придумує їхні обличчя. Це особи реальних людей, тих, кого ми бачили протягом життя, але не запам'ятали.

    Сни запобігають психозу. Нещодавно вчені провели експеримент: випробуваним давали спати 8 годин, однак будили в початковій фазі кожного сну. Через три дні в усіх без винятку учасників експерименту спостерігалися труднощі з концентрацією уваги, галюцинації, непояснена дратівливість і перші ознаки психозу.

    Сни бачать усі без винятку. Всі люди (за винятком хворих із сильним розладом психіки) бачать сни, однак чоловіки та жінки бачать сни по-різному. Чоловікам в основному сняться представники своєї статі, жінки ж у снах бачать представників обох статей у приблизно однаковій пропорції.

   Ми забуваємо 90% сновидінь. Через п'ять хвилин після пробудження ми вже не пам'ятаємо і половини своїх снів, а вже через десять хвилин навряд чи зможемо пригадати 10% з них. Відомі випадки, коли поети, письменники, учені бачили сни, у яких складали вірші, прозу або придумували нову наукову теорію. Саме снам зобов'язана своєю появою на світ відома періодична система елементів, вона ж таблиця Менделєєва.

  Сліпі бачать сни. Люди, що осліпли вже після народження, можуть бачити сни у вигляді картинок. Сліпі з народження не бачать картинок, однак їхні сни наповнені звуками, запахами і тактильними відчуттями.

Маленькі діти не бачать у снах самих себе до досягнення 3 років. З 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя.

     Якщо вас розбудити під час стадії швидкого сну, ви запам'ятаєте свій сон до найдрібніших подробиць.

День числа Пі

   Число „Пі” – математична константа, яка виражає відношення довжини кола до довжини його діаметра. 14 березня людство, чи, щонайменше, його частина, небайдужа до математики, відзначає день числа „Пі”. Придумали його співробітники науково-популярного музею Експлораторіум, який знаходиться в Сан-Франциско. Числовий вираз числа "Пі" нескінченний, але його прийнято приймати за 3,14 ... Неофіційно це число має два свята в році на території Америки. Перше випадає на 14 березня, оскільки це 03.14, а друге — на 22 липня — 22.07. Чому липня? А ви розділіть число на цифру місяця і отримаєте число Пі! У 2002 році японський учений вичислив 1240000 мільйона цифр числа "пі" за допомогою потужного комп'ютера, побивши усі попередні рекорди. До 2000 року до н.е., вавилоняни вичислили постійне відношення радіуса до кола - 3-1/8 або 3,125. Древні єгиптяни знайшли трохи інше відношення - 3-1/7 або 3.143.

bottom of page